Nawiewniki


Proste i skuteczne rozwiązanie.

Najbardziej popularny ze wszystkich nawiewników higrosterowanych. Dostępny jest w dwóch typach przepływu i w 3 różnych kolorach. Estetyczna budowa i niezawodność działania sprawiły, że nawiewnik EMM stał się najpopularniejszym produktem AERECO. Wraz z okapem akustycznym zapewnia izolacyjność akustyczną na poziomie 38 dB.

Higrosterowany : zmiana przepływu uzależniona jest od wilgotności względnej wewnątrz pomieszczeń.Izolacyjność akustyczna : Dn,e,w = 38 dB z okapem akustycznym.Prosta konserwacja : bez konieczności regulacji, wystarczy coroczne odkurzanie.Możliwość pracy w dwóch położeniach strumień pionowy i ukośny.

Dostosowany do potrzeb

Nawiewnik EMM może pracować w dwóch położeniach w zależności od przykręcenia podstawki. Strumień powietrza jest skierowany pionowo lub ukośnie. Ustawienie zależy od odległości nawiewnika do węgarka (zbyt mała odległość tłumi swobodny przepływ powietrza przez nawiewnik).

Opcja ręcznego przymknięcia nawiewnika

Nawiewniki EMM mogą być wyposażone w ręczną blokadę przepływu powietrza. Nawiewniki przymknięte umożliwiają doprowadzenie minimalnej ilości powietrza. Z opcji tej zaleca się korzystać wyłącznie przy niesprzyjających warunkach klimatycznych.

Nawiewniki ciśnieniowe Ventair

Nawiewniki ciśnieniowe

Nawiewniki VENTAIR II TRDn i VENTAIR II sterowane różnicą ciśnień służą do doprowadzenia stałej, właściwej ilość świeżego powietrza do pomieszczeń. Automatyczne sterowanie ciśnieniowe stabilizuje wydajność nawiewu, zabezpiecza przed nadmierną wymianą powietrza w okresach zimnych i wietrznych, pozwala realizować koncepcję wentylacji kontrolowanej zapewniając komfort i zdrowy klimat wewnątrz pomieszczeń przy oszczędności energii cieplnej. Stosowane są w pomieszczeniach wyposażonych w wentylację grawitacyjną lub mechaniczną wywiewną.

Nawiewniki ciśnieniowe VENTAIR wyposażone są w samoczynnie działający regulator przepływu (reagujący na różnicę ciśnień), dzięki któremu ilość nawiewanego powietrza jest stała, niezależna od warunków atmosferycznych (wiatr, zimno). Dodatkowo umożliwiają ręczną regulację do zamknięcia włącznie.

Należą one do grupy nawiewników szczelinowych montowanych w górnych, poziomych profilach konstrukcyjnych okna. Składają się z dwóch elementów – czerpni powietrza montowanej na zewnątrz, oraz regulatora montowanego po wewnętrznej stronie okna. Elementy te połączone są szczeliną wykonaną w profilach okna, umożliwiającą przepływ powietrza.

Samoczynny (automatyczny) regulator przepływu umiejscowiony jest w czerpni powietrza. Elementem sterującym jest aerodynamiczny płat aluminiowy „pływający” w strumieniu przepływającego powietrza. W miarę wzrostu prędkości powietrza płat unosi się i obraca wokół górnej krawędzi przymykając przekrój przelotu. Gdy prędkość maleje płat opada. Spełnia on funkcję proporcjonalnego, automatycznego regulatora przepływu zapewniając stały strumień niezależnie od warunków zewnętrznych.

Czerpnia dodatkowo osłania przed wnikaniem wody deszczowej, wyposażona jest również w siatkę przeciw owadom.

Regulator wewnętrzny umożliwia ręczną zmianę przepływu dzięki zastosowaniu uchylnej klapki. Regulacja ręczna może być realizowana bezpośrednio pokrętłem mechanizmu napędowego (wersja BS) lub za pośrednictwem sznureczków z obciążnikami (wersja lewostronna L, wersja prawostronna P).

Zarówno czerpnia jak i regulator wykonane są z tłoczonych profili aluminiowych łączonych elementami z tworzywa sztucznego. Regulator dodatkowo wyposażony jest w izolację cieplną i akustyczna.

VENTAIR II TRDn

Montaż w oknie PCV

Montaż w oknie drewnianym